10 ПРИЧИН ПРИЙМАТИ Чаванпраш

В Індії Чаванпраш називають расаяноЮ – еліксиром здоров’я і молодості. Його застосовують для збереження, підтримки і поліпшення здоров’я, зміцнення імунної та ендокринної систем, підвищення розумової і фізичної активності людини. Чаванпраш рекомендується і в якості лікарського, і як тонізуючого засобу.

 Він врівноважує всі три Доші – Вату, Пітту і Капха.

 Забезпечує організм необхідними для здоров’я поживними речовинами і мінералами;

 Підвищує оджас (санскр. «Життєва сила»): допомагає зміцнити імунну систему, сприяє омолодженню організму;

 Обновляє все тканини організму і бореться зі старінням;

 Покращує стан шкіри, робить її сяючою;

 Живить клітини мозку і покращує пам’ять, здібності до запам’ятовування і відтворення інформації;

 Розпалює агні (травний вогонь), нормалізує процеси обміну речовин;

Згідно рецептурі Yogam, зазначеної в стародавньому аюрведичному тексті Аштанга Хрідая, до складу Чаванпраша входить 49 цілющих рослин. Основу еліксиру складає м’якоть амли (індійського агрусу) – найбагатшого джерела вітаміну С в природі.

 До складу легендарного кошти входять рідкісні види рослин, тому деякі виробники змінюють рецептуру або використовують гібриди рослин, що позначається на ефективності еліксиру.

Може використовуватись як харчова добавка в будь-якому віці.

Опубліковано у поради, профілактика. Додати до закладок постійне посилання.

2 коментарі до 10 ПРИЧИН ПРИЙМАТИ Чаванпраш

  1. Александр Балашов коментує:

    прошу сообшить список трав для Сведана

    • aurveda коментує:

      Аюрведа виділяє два види потогінних трав, згідно дошам, в яких вони діють: це рослини гарячого і холодного типу. Більшість потогінних трав володіє гарячою дією. Зазвичай це гострі трави, вони зменшують Капха і Вата і збільшують Пітта. Більшість холодних трав має природу Капха, засобом проти астми і ревматизму. Холодні потогінні трави зазвичай гостро-гіркого смаку, зменшують Пітта і Капха і збільшують Вата, дуже ефективні при лікуванні лихоманки, тонзиліти та інші запальні процеси, викликані скупченням токсинів в крові. Гарячі потогінні трави підвищують температуру тіла і через рясне потовиділення з організму виводяться шлаки, що викликають застуду. Холодні потогінні трави знижують температуру тіла через потовиділення, полегшують жар і через пори шкіри також видаляють шлаки з організму. Всі ці рослини звільняють організм від надмірної кількості води. Капха конституція вимагає сильних потогінних засобів, так Вата вимагає слабких потогінних засобів, які допомагають зволожувати їх суху шкіру. Сильні потогінні засоби можуть привести до виснаження Вата. Потогінні трави очищають лімфу і плазму, кров, канали тіла, капіляри. Вони сприятливі для дихальної системи і роботи легенів, збільшують прану, покращують діяльність нервової системи і печінки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *